Venkov-úvod

31. března 2010 v 19:15 | Kakačka |  Venkov
Tak je tady nový komix o Týnce :D
venkov


Ahoj ! Jmenuji se Kristýna Pojezdná a narodila jsem se ve znamení kozoroha. Bydlím s mojí mamkou, adoptovanou holčičkou, 4 koňmi, krávou a telátkem, prasetem a selátkem, ovcí a jehnětem. Dříve jsme měli i slepice, ale vběhl nám do kurníku pes a všechny je zabil. Nejsem taková ta fiflenka, kterou nesmí nikdo vidět, aniž by nebyla namalovaná, to určitě ne ! Jsem prostě venkovská holka, která se stará o zvířata, svojí matku a adoptovanou dcerku. Je mi 23 a bydlím tady už od svého narození, ale dřív to tady vypadalo úplně jinak. Několik krav, hodně slepic a kuřat, prasata, kozy, ovce... Koně jsem pořídila až já, protože jsou to moje nejoblíbenější zvířata. No tak už teda asi uhádnete, co je moje nejoblíbenější činnost, že ?
Ano, je to ježdění na koni. Tohle je foceno nedávno na klisničce jménem Marian, zkráceně Mary. Je to nejmírnější koník na této farmičce. Na koních jezdím JEDINĚ bez sedla, protože představa jak koně škrtí podbřišník ? No fuj ! Přijde mi to jako týrání zvířat ! (vím, že to tak není, je to jen komix xD) Nebo taky udidlo ! Další ohavnost, která koním škube koutky huby ! Proto, jsem naše koně naučila ovládat je bez otěží. Ani nevím jak jsem to udělala. :D Další človíček v naší rodině :
Tohle je Kateřina Pojezdná. Je to moje strašně hodná maminka ! Je jí 56 a je rovněž jako já kozoroh. Byla uplně stejná jako já, když byla stejně stará jako já. No a její obliba je...
...čtení. Čte jen romány, kuchařky, encyklopedie, knížky o koních atd.
Tak tohle je moje adoptovaná dcerka. Adoptovala jsem jí v jejích 2 rokách. Je povahy milá, dobrosrdečná, pomůže... No na farmě mi pomáha hodně ! Jezdí i na ovcích a prasátkách. :D
Její ¨nej činnot je
houpání. Jednou spadla tak moc, že měla zlomenou ruku.
Tohle je naše stáj. Máme tam všechny zvířata. ¨Koně mají pořád otevřeno. Jeden box tam máme ještě prázdný.
Tohle je výběh pro všechny zvířata, který se nachází hned vedle stáje. Je tam vrba a bříza, takže se mohou schovat před slunkem a taky jezírko, z kterého se mohou kdykoliv napít čisté vody. Nezapomněly jsme ani na jejich hlad i přesto že tam mají trávy dost, jsme jim tam dali hromadu sena. Zvířata sem dáváme jen za pěkného počasí.
Tak tohle je už vámi známá Marian. Máme jí už hodně dlouho a taky proto je na nás všechny nejvíc zvyklá a je taky nejmírumilovnější kůň na naší farmě. Bydlí hned v prvním boxu. Je zbarvení hnědák. Byla můj nejoblíbenější kůň, na kterém jsem "rajtovala"pořád, ale už je starší a tak ji nechám víc odpočívat.
To je naše krasavice Mary. (sry za ty čtverečky !)
Tak tohle je náš obyvatel druhého boxu a zároveň kůň, na kterém jezdím nejvíce. Je mu teprve 3, takže potřebuje pořádně tu jeho přebývající energii vyčerpat a tak s ním jezdím. Nejezdím, ale jen na něm, to ne. Mluvím tady o něm, ale jméno neřeknu, co ? :D No jeho krásu přezdíváme jménem Flash. V překladu blesk a to k němu doslova sedí :D .
Tak tohoto koně se všichni bojí, ale mají proč. Není to samozřejmě kvůli jeho zbarvení které se nazývá vraník, ale protože je hrozně agresivní a nenechá na sebe nikoho sednout. Jinak je normální, ale když dojde na ježdění nezná hranice. Jednou mě málem kopl do hlavy jak se vzpínal. Pořád se pokouším, aby byl jako ostatní koně, protože to byl dostihový kůň, ale přestal svojí kariéru, když spadl na dráze, ale žádně zranění nebylo, jen odřenina a od té doby se bojí jezdit. Jinak je to obrovský krasavec. Zase to jméno ! :D Nazýváme ho Irish, v překladu zlost, ale věříme, že to jednou překoná.

Tento grošáček se jmenuje Shadow. Je to takový klidný koník. Je mu už 7 let a tak je takový pomalejší, ale přesto je to čilý valášek. Vykastrovaly jsme ho, protože byl strašně vzteklý když viděl klisnu a tak pak přestal, protoe jinak by tu nemohla být naše Mary.
Tohle je naše ovečka a jehňátko, ale nedáváme jim jména.
Prasátko a selátko taktéž, bez jména.
Tohle je naše kravička která nám dává mléko už dobrých 10 let. Vedle ní stojí roční telátko.
naše stáj zevnitř
A nakonec prázdný box !

Omlouvám se za ty čtverečky, ale když fotím, ani si to neuvědomuju ! Tak doufám, že se vám to líbí !
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Týnka - Tvě Sbéško ♥ | E-mail | Web | 31. března 2010 v 19:24 | Reagovat

Fakt bezvadný :-D já se těším na první díl :-D a ty zvířata sou bombastický :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama