Věrná-2.díl- Zvládneš to !

30. ledna 2010 v 19:48 | Kakačka |  Věrná

Takže pokráčko

2.DÍL

Zase jsem začala jezdit po Bluiným kaštanově hnědém hřbetě. Kdžy jsem se o Blue postarala šla jsem do stáje, položila zpět potřebné věci a uchopila jsem kožené černé sedlo a na rameno si pověsila koženou uzdečku. Sedlo jsem opatrně a něžne položila na hnědý hřbet a urovnala. Sehnula jsem se a utáhla podbřišník. Uzdečku jsem pomalu nasadila na velkou hnědou hlavu s jiskřící bílou hvězdičku. Když jsme Blue nastrojila tak jsem zasunula levou nohu do lesklého třmenu a vyhoupla se do sedla a s malým žuchnutím jsem usedla. Pohladila jsem Blue po krku a pobídla jsem ji do kroku. Hned ladně nakrokovala a já ji namířila směrem k pláži kousek od našeho domu. Po chvíli krokování jsme naklusaly a brzo jsme dorazily a byl čas.... Byl čas na to začít trénovat na náš velký závod.
" Jeď !" zakřičela jsem a Lavender se rozběhla šíleným tryskem po písčíté bláží, až ji odletovaly hrstky písku od kopyt. Šlehala mě černá hebká hříva do tváře, ale já se radostí smála.
" No tak klid holka, klid, stůj." našeptávala jsem Lavender a ona zastavila. Seskočila jsem a sundala ji sedlo a položila ho za obrovský kamen. Za něj jsem položila také moje rajtky a jezdecké boty. Vyškrábala jsem se na Blue hřbet a ona hned pochopila co se bude dít. Začala tahat za udidlo a tak jsem ji povolila otěže. Hned se rozběhla do průsvitného moře a mě polila vlna třpytivé vody. Začla jsem se smát! Smát se radostí ! Smát se štěstí ! Smát se štěstím, že mám tuhle úžasnou klisnu ! Blue už nechodila, ale plavala a tak jsem sezla z jejího mokrého hřbetu a plavala vedle ní. Pak jsem si uvědomila, že už jsme docela daleko od pláže tak jsem začala Blue obracet a ona poslušně zamířila k pláži. Když už Blue neplavala, ale šla vylezla jsem ji zpět na hřbet a došli jsme zpátky na pláž. Zklouzla jsem z Lavendřiného lesknoucího se hřbetu a lehla jsem si do písku. Lavender nademnou stála jako ochranný štít. Stála tam dokud jsem se nezvedla. Nechala jsem jji vydýchat a nandala jsem ji zpět sedlo. Rajtky jsem si musela nasadit na mokré nohy, protože kdybych jela bez kalhot na koni tak by se mi odřely stehna. Nasoukala jsem se do rajtek a nacpala nohy do vysokých jëzdeckých bot. Vyhoupla jsem se zpět do sedla a nakrokovaly jsme. Když jsme vyjely kopec od pláže začaly jsme klusat a tak jsme dojely až domů. Doma jsem hned Lavender osprchovala hadicí a utřela do sucha. Když jsem se o ní postarala dala jsem ji zase do výběhu a já šla do pokoje. V pokoji jsem ze sebe shodila mokré oblečení a dala ho sušit. Šla jsem do koupelny a osprchovala ze sebe nepříjemnou mořskou sůl. Zabalila jsem se do ručníku a šla do pokoje. Oblékla jsem na sebe šortky a tílko a šla jsem do kuchyně něco si udělat k jídlu. Otevřela jsem lednici a tam ležel můj oblíbený jahodový jogurt tak jsem po něm hned hmátla a pocítila jsem úlevu z toho chladu z lednice. Pak jsem se koukla do chlebníku a tam jsem šmátla po rohlíku, ale byl tam jen tvrdý. No co řekla jsem si v duchu a usedla k jídelnímu stolu kde na stole ležely noviny a hned na titulní stránce byl velkým čerrným písmem napsaáno "Udeřil znovu ! " a pod tím dlouhý článek. Přečetla jsem si ho, ale nejvíc mě zarazilo toto :V městečku HillCrest řádí znovu vrah a je to už po třetí co se vrátil. Včera v 9 večer ubodal 37 letou ženu.
"Šílený! " řekla jsem si v duchu a modlila se, aby už přišla mamka. když v tu chvíli někdo zazvonil.
" Super ! " mamka je tady pomyslela jsem si.....

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ !! !! !!

Odpovězte na následující otázky:
  • Opravdu je to matka Lisy ?
  • Ohodnoťte jako ve škole povídku
Díky za odpovědi !
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Týnka - Sbéško ♥ | E-mail | Web | 30. ledna 2010 v 21:10 | Reagovat

Opravdu je to matka Lisy ? - to bych neřekla , podle toho se mi zdá že to byla ona v těch novinách  O_O

Ohodnoťte jako ve škole povídku - 1*  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama